Návrh ložnice nepodceňujte

Posted on October 30, 2023 in Bydlení by


Bytový designér vám navrhne řešení jakýchkoli bytových prostor, tedy pochopitelně i vaší ložnice. Možná vám připadá, že zrovna ložnice není tak zásadní, a že si tam nezvete žádné hosty, tak nemusí být ani dostatečně reprezentativní, ale takto uvažovat byste neměli. V ložnici totiž trávíme mnoho času, každý den déle, než osm hodin, sice spánkem, ale jeho kvalita rozhoduje o kvalitě našeho bdělého stavu. A ložnice je také místo, kde vzniká nejvíce zárodků lidského potomstva, a jaký ten zárodek bude, ovlivňuje i kvalita naší mysli a dobře zregenerovaných tělesných buněk.

Prostor versus skladiště – bytový designér by vám mohl navrhnout do ložnice vestavěnou skříň. Vypadalo by to možná zajímavě, ale mít z ložnice skladiště? To si raději rozmyslete. Prodiskutujte s návrhářem interiér designu, že byste tu chtěli mít více prostoru, hodně světla a postel s nočními stolky umístěnou tak, abyste se tu cítili příjemně i za škaredého počasí.

retro ložnice

Temná kobka – rozhlédněte se kolem sebe, kolik výrobců nábytku nabízí tmavé kousky, nebo v barvách ponurých, kde převažuje šedá, tmavě hnědá, tmavě modrá nebo dokonce černá v kombinaci s červenou. Kdo si vytvoří z ložnice tmavou kobku, obdobu kamenné hrobky, nemůže se divit, že tu bude mít divoké sny a trpět nespavostí. Do ložnice patří jemnost, nadýchanost, vzdušnost a elegance, má to být nejkrásnější prostor ve vašem domě.

moderní ložnice

Pozor na hluk a elektrosmog – až se budete rozhodovat, ze které místnosti v domě vytvořit ložnici, pečlivě vybírejte místa co nejklidnější a nejvíce tichá. Problém může nastat u prostor v blízkosti rušné silnice, parkoviště a podobných venkovních rušivých vlivů. Nezapomínejte také z ložnice odstranit televizi, počítač a nenosit tam ani mobilní telefon. To vše na vás negativně působí svým elektrosmogem a také informacemi z vnějšího světa, z nichž většina bohužel bývá negativního charakteru.

Comments on 'Návrh ložnice nepodceňujte' (0)

Comments are closed.