Co je to projektor?

Posted on October 30, 2023 in Zboží by


Co to vlastně projektor je? Projektor je výstupním zařízením, který reprodukuje obraz z počítače nebo Blu-ray přehrávače na plátno, stěnu nebo jakýkoliv jiný povrch. Výběr povrchu je důležitý, a od něj se odvíjí poté kvalita promítaného obrazu. Projektor je skvěle využitelný například pro velké promítání prezentací nebo videí. Projektory obvykle nejsou moc velké. Mají velikost asi zhruba jako trochu větší modem. Pokud ho zapojujete, může to být někdy trochu oříšek, včetně toho, abyste ho propojili s dalším zařízením.

projektor

Na to vám ale poslouží projektory návody k obsluze. Většina projektorů ale využívá klasický HDMI kabel či VGA kabel. Zapojení tedy není nic těžkého, pokud trochu umíte s technikou a víte, jak na to, Pokud ale nevíte, podrobný návod vám vždy pomůže projektor správně zapojit. Projektor můžeme dále nazývat digitální projektor, dataprojektor nebo třeba videoprojektor.

projektor

A jak se projektor dnes používá? Na co se využívá úplně nejčastěji?

  • Nejčastěji se pomocí projektoru promítají powerpointové prezentace. Například na velkém meetingu, obchodní schůzce a podobných událostech.
  • Projektory hodně využívají i učitelé. Učivo mohou promítnout z počítače pomocí projektoru a tím dát svým studentům vizualizaci, která jim pomůže si učivo daleko lépe zapamatovat.
  • Pouštíte si film ve velké skupině lidí? Pak také určit projektor oceníte. Díky projektoru můžete promítnout film třeba na zdi a je to určitě lepší, než když se třeba deset lidí tísní kolem.
  • Předvádíte na obchodní schůzce nebo prezentaci nějaký produkt? Projektor vám pomůže lépe váš produkt představit a zpropagovat.

Kdy byl vůbec první projektor vynalezen? První projektor byl patentován 11. října 1965, a za patentem stál David Hansen. Ale digitální projektor, který známe z dnešní doby, byl vytvořen až v roce 1984, a stojí za ním Gene Dolgoff.

Comments on 'Co je to projektor?' (0)

Comments are closed.