Jak si správně čistit zuby?

Posted on November 13, 2023 in Byznys by


Mnozí lidé jsou mylně přesvědčeni, že když si párkrát přejdou zuby kartáčkem a místo posledního jídla v ústech cítí chuť pasty, je všechno v pořádku. Bohužel to tak ale není. To že cítíte pastu je sice hezké, ale vaše zuby o moc čistější nejsou. Je potřeba důkladně čistit celé plochy zubů a nejen přední stranu, která je nejvíc vidět. K dokonale vyčištěným zubům potřebujete kvalitní zubní kartáček s tvrdostí vhodnou pro vaše zuby, zubní pastu, a samozřejmě i mezizubní kartáček.

karáček a pasta

Většina lidí mezizubní kartáčky a zubní nitě nepoužívá, přitom bez nich nevyčistíte prostory mezi zuby. Právě zde ale vzniká zubní plak, který je přímo zodpovědný za vznik zubních kazů. Pokud chcete mít zdravé zuby bez kazů, musíte si zuby správně čistit. Zubní kazy neničí jen zuby, ale dokážou způsobit celou řadu dalších zdravotních problémů, mezi které patří třeba záněty ročně po těle. Zánět ze zubu se dostane do krevního řečiště, odkud putuje po těle a usadí se kde má vhodné podmínky. Vědci dokonce zjistili přímou souvislost mezi vznikem srdečních onemocnění a zubními kazy.

bílé zuby

Ideální je dvakrát ročně navštívit dentální hygienu. Zde vás bezbolestně, rychle a za pomocí moderních přístrojů zbaví

  • plaku
  • skvrn
  • kamene, což jsou nečistoty, které na zubech nemají co dělat.

Objednejte se k nám. Dentální hygiena v Praze – cena clinicplus.cz u nás je příznivá, pohybuje se zhruba od 1500 Kč a závisí na mnoha vstupních faktorech. Přesnou cenu vám sdělíme individuálně při vaší návštěvě. Můžete si vybrat ze tří našich poboček, a můžete navštívit tu, která pro vás bude nejvhodnější.

Na dentální hygieně vám navíc hygienika doporučí vhodné nástroje k čištění zubů podle stavu vašeho chrupu a podle stavu vašich dásní, abyste si je neporanili příliš tvrdými štětinami. Dále vám ukáže správnou techniku, díky které svoje zuby zbavíte všech nečistot u sebe doma.

Comments on 'Jak si správně čistit zuby?' (0)

Comments are closed.