Aby vám sádrokarton nespadl na hlavu


Snižování stropů v činžovních domech – možná, že právě vy bydlíte v činžovním domě, například v Praze na Vinohradech, kde jsou stropy tak vysoké, že to nutí jejich obyvatele bytové prostory zbytečně přetápět. Pokud nemají vyslovenou tendenci vybudovat těsně pod stropem lůžko a využít tak smysluplně extrémní výšku stropu, je tento „činžovní fenomén staré městské zástavby“ spíše problém. Zde se pak nabízí jeho zateplení a snížení například sádrokartonovou konstrukcí. Ke snižování a zateplování stropů lze využít injektážní kotvy Spiral Anksys, s nimiž uspějete ve všech typech stavebních konstrukcí, a to je klíčové proto, aby vám strop jednoho dne nespadl na hlavu.

profily pro sádrokartonovou konstrukci

Zateplování stropu v okálu či jiné dřevostavbě – rekonstrukce bytového jádra domu typu okálu nebo jiné typy dřevostavby mnohdy obnáší práci se sádrokartonem a s minerální vatou a zde platí jedno důležité pravidlo – využít kotvení do stropu tak, abyste stavební konstrukci kotvili do nosných prvků. Je totiž znám případ, kdy řemeslníci kotvili sádrokartonové profily do dřevotřískových desek, které byly na stropní trámy pouze přibité několika hřeby, takže se časem celá konstrukce uvolnila a zřítila (naštěstí bez úrazu).

minerální vata

Zateplování stropu v paneláku – K zateplování horních bytů v panelových domech se také výborně hodí injektážní kotvy Spiral Anksys, jsou to duté ocelové válečky ze síťoviny, díky níž se velmi dobře kotva zachytí v jakémkoli stavebním materiálu a zajistí nesmírně odolný, pevný a kompaktní spoj. Kotvy mohou upevnit do panelu minerální vatu, polystyren, sádrokarton, ale i OSB desky či dřevotřísku. Jejich funkci neovlivní ani povětrnostní vlivy, proto se s kotvami Spiral Anksys počítá i v exteriéru pro zateplování plášťů budov nebo pro upevnění dekorativního kamenného obkladu z břidlice,kvarcitu, mramoru atp.