Elektřinu svými smysly nezachytíte

Posted on February 28, 2024 in Byznys by


Elektřinu nelze zachytit našimi smysly, kromě jednoho – hmatu. Ten však bývá obvykle tím závěrečným momentem, který nás s elektřinou seznámí, přičemž seznámení mívá velmi krátký, ale hlavně dramatický průběh. Když to dobře dopadne, pouze si zanadáváme, když ne, putujeme v černé nebo bílé rakvi do krematoria.

Zahrávat si s elektřinou není radno, je to obávaný nepřítel, a je-li mimo naší kontrolu, obvykle nad námi zvítězí. Dobře si to uvědomují zejména elektrikáři, kteří nás sice mohou zavčasu varovat, ale kdo si nedá říci, tomu ani elektrikář nepomůže. Elektrikáři svou varovnou a kontrolní činnost provádí v rámci revizí, a zdá-li se vám cena revize elektroinstalace https://revize-elektro-revtech.cz/cenik/cenik-revize-elektroinstalace/ příliš vysoká, pak si raději odepřete dovolenou v Karibiku nebo nové plesové šaty, ale revizím se nevyhýbejte.

revize elektro

Revize elektroinstalace – v rámci revizí se tu může přijít na závady v zásuvkách, vypínačích, elektrických vodičích, rozvodných krabicích či v rozvaděčích, a je tu tolik možností závad, které vás mohou připravit o střechu nad hlavou kvůli zkratu a požáru, že bychom je stěží všechny vyjmenovali.

elektrikář při práci

Revize spotřebičů – vadné mohou být i elektrické spotřebiče, i když se zrovna v tuto chvíli netváří, že by tam byl nějaký problém. Elektrikáři odhalí i skryté závady, a týká se to jakéhokoli spotřebiče, který používáte, tedy počínaje varnou konvicí, chladničkou a pračkou až po výpočetní techniku, elektrické nářadí a zahradní techniku. Kromě spotřebičů si nechte překontrolovat i přívodní a prodlužovací šňůry, ty mohou být propálené, naříznuté nebo prokousané, a vodiče uvnitř šňůry mohou být poškozené i neviditelně, například skřípnutím do dveří či okenního rámu.

Revize hromosvodu – elektrikáři kontrolují i hromosvody, protože jestliže je hromosvod přerušený nebo jen částečně poškozený, je to, jako kdybyste na střeše žádný hromosvod neměli.

Comments on 'Elektřinu svými smysly nezachytíte' (0)

Comments are closed.