Proč si objednat čištění rozvodů vzduchotechniky ve vašem domě

Posted on December 15, 2023 in Byznys by


Také bydlíte v panelovém domě, jehož součástí je vzduchotechnika ve společné stoupačce? A máte dojem, že nebyla kontrolována za dobu, co tam bydlíte, snad ani jednou? Může vám připadat, že revize a čištění rozvodů vzduchotechniky Tauris Plus je zcela zbytečná činnost, která zas vytahuje z kapsy peníze, protože co chcete na tom plechovém potrubí vlastně kontrolovat? Šroubové spoje, nýty, sváry a korozi? Tohle je přece celkem nepodstatné, tak proč tolik povyku kolem toho?

bytový dům

Celý problém tohoto fenoménu tkví v neznalosti této problematiky a v nedostatečné informovanosti a osvětě. Projděme si to tedy pěkně po pořádku.

Do potrubí vzduchotechniky se vhání den co den stovky litrů vzduchu, někdy samovolně, jindy pomocí ventilátorů, například z kuchyňské digestoře. Spolu se vzduchem se do potrubí dostávají i jemně rozptýlené prachové částice. To by samo o sobě nijak extra nevadilo, protože trocha prachu uvnitř potrubí se sice usadí, ale občasný průvan vždy suchý prach nadzvedne a nikdy se tu neudrží silnější vrstva. Jenže vtip je v tom, že do potrubí spolu s prachem vstupuje i mastnota. Nejčastěji v podobě výparů při vaření jídel – při ohřevu, varu, smažení či pečení. A kombinace mastnoty a prachu je doslova pohroma.

bydlení ve městě

Mastný prach je extrémní hořlavina a při silnějších vrstvách i výbušnina. Můžete se o tom přesvědčit v rozhovoru s některými hasiči na základě jejich osobní zkušenosti, a potvrdí vám to i zveřejněné fotografie vyhořelých bytů, kde hasiči zasahovali.

Požár ve vzduchotechnice se poměrně snadno rozšíří po celém vnitřním traktu a jestliže je vhodná příležitost, zažehne hořlavé předměty nejčastěji nejprve v kuchyni, a oheň pak postupuje bytem rychle dál. A pokud zrovna nejste doma, během půl hodiny přijdete o střechu nad hlavou. Nejhorší na tom je fakt, že oheň může vzplanout kdykoli, stačí jen drobná jiskra od nějakého tepelného zdroje, třeba při vaření polévky na plynovém sporáku.

Comments on 'Proč si objednat čištění rozvodů vzduchotechniky ve vašem domě' (0)

Comments are closed.