Papírový blok má stále svůj platný význam

Posted on October 10, 2023 in Zboží by


Domníváte se, že poznámkový blok s vlastním potiskem je trapný dárek, a že v dnešní době, kdy nás doslova válcují mobilní aplikace, takovýto prezent postrádá logiku a smysl? Pak jste na hlubokém omylu.

Každý nemá chytrý telefon – je spousta lidí, kteří nevěří moderním technologiím a uvědomují si, že je lze snadno zneužít proti nám. Proto mají někteří z nás pouze tlačítkový telefon anebo pevnou linku, a někdo dokonce nemá telefon vůbec. Papírový záznamník je spolehlivý, stejně jako papírový diář – stačí vám jen propiska nebo obyčejná tužka, a nic víc nepotřebujete. Výbava za pár korun a máte všechny poznámky pohromadě.

předměty na stole

Elektronická versus papírová kniha – obracet listy papírového záznamníku, diáře nebo knihy je úplně jiný zážitek, než číst knihu elektronickou. Schází vám tu pak fyzický kontakt s papírovými listy, což je svým způsobem i druh antistresu. Částečně nahrazuje masáže a poklidný rozhovor s přáteli nad hrnkem kávy. Papírové reklamní bloky jsou také přehlednější a nikdy se vám tu nevybije baterie, takže je máte k dispozici nonstop i bez nabíječky, a třeba i daleko od civilizace, někde v horách na turistickém výšlapu. Listy papíru zkrátka nemůže žádná „digitalizace“ vynahradit.

poznámkový blok

Žádná data nikam neuniknou – cokoli napíšete na počítači, který je připojen k Internetu, je v potenciálním nebezpečí zneužití? Jakákoli data v elektronické podobě, mohou být kýmkoli, kdekoli a kdykoli zneužita. Jistě, že tu máme různé algoritmy šifrování, pevná hesla a zdvojené či ztrojené zabezpečení, ale to vše je zranitelné a hlavně mimo naši kontrolu. Naopak papírový záznamník, pokud jej vysloveně nikde neztratíte, anebo vám jej někdo neodcizí při loupeži bytu, což je ale velmi málo pravděpodobné (zvláště pokud jej nosíte stále u sebe), je to nejbezpečnější úložiště dat, jaké existuje. Bezpečnější je už jen vaše vlastní mozková (duševní) paměť.

Comments on 'Papírový blok má stále svůj platný význam' (0)

Comments are closed.