Když demolice domu nevede k úspěšnému konci

Posted on December 11, 2023 in Byznys by


Někteří lidé jsou plní zlosti, vzteku, nenávisti k druhým a nakonec i k sobě samým, a vybíjí si své nedostatečné sebevědomí různými způsoby. Někdo páchá násilí na jedincích i celých národech, a co dokáže genocida, jsme se již mohli přesvědčit na mnoha příkladech z minulosti. Mnohem lepším dobíjením energie a potlačováním agresivity je individuální (nikoli kolektivní) sport. Počínaje cyklistikou či běháním a konče sjížděním divoké řeky, lyžováním a třeba i horolezectvím nebo vysokohorskou turistikou.

demolice domu

Jestliže sport provozujete bezpečně, uvolní se vám endorfiny do krevního oběhu a budete pak lépe zvládat většinu duševního strádání a bude se vám také lépe pracovat na sobě. Rozhodně ale není dobrý nápad vybíjet si zlost na demolici domu. Když se vám taková příležitost naskytne, přenechejte tuto práci raději odborníkům, a vy si jděte zaběhat nebo popadněte batoh a vyšplhejte se na Kriváň nebo alespoň na Sněžku. Při demolici vás totiž může zastihnout řada nepříjemností.

bourací práce

Neočekávané zřícení domu – když se někde objeví objekt určený ke stržení a jeho špatný technický stav potvrdí odborník – statik, zpravidla se kolem domu objeví varovné pásky se zákazem vstupu. Lidé jsou předem upozorněni, aby se k domu nepřibližovali, protože hrozí jeho zřícení. Totéž se může týkat domu, který se pokouší strhnout amatér. A někdy stačí jen chybný krok, zavadíte o opřený trám, ten uvolní svou podpěrou nosnou zeď a jste rázem zavaleni v sutinách. A být pod hromadou cihel, je podobné tomu, co lidé zažívali při bombardování, a tuto zkušenost si rozhodně nepřejte prožít.

Zbourání okolních staveb – když se amatér pouští do bouracích prací, může poškodit i stavby, které na daný objekt navazují, jako jsou garáže, druhá strana dvojdomku nebo řadové stavby rodinných domů. Přenechte tuto práci v plném rozsahu profesionálům.

Comments on 'Když demolice domu nevede k úspěšnému konci' (0)

Comments are closed.