Kdy jste byli naposledy s dětmi na výletě

Posted on November 21, 2023 in Byznys by


V některých rodinách se děti odbývají nejen, co se týče výchovných elementů, ale také ve volném čase. Rodiče jim namísto pozornosti pořídí mobil nebo notebook, a předpokládají, že se výpočetní technikou dovedou zabavit sami. Tím se ale připravují o to nejkrásnější, a sice mezilidský blízký kontakt. Čím více se ale odcizíte v dětství a v mládí, o to propastnější bude mezi vámi vzdálenost v dospělosti a ve stáří. Napravte to, dokud je čas, a vytáhněte vaše ratolesti častěji na výlet do přírody. Můžete si za tímto účelem pronajmout vůz z levné autopůjčovny v Praze a vypravit se třeba tam, kde to ještě neznáte.

Dolní Posázaví

Poznejte nádherné vyhlídky na říční údolí

Nejkrásnější a nejpůsobivější vyhlídky bývají v naší zemi zejména v horských terénech při pohledu na okolní zalesněné kopce, a pak také na vodní plochy. Kromě přehradních nádrží tu můžete obdivovat na některých místech tekoucí říční meandry a pozorovat balvanitá koryta tamních peřejí.

Berounka u Zvíkovce

Velmi zajímavé a pro pěší turisty nebo cyklisty atraktivní je Posázavská stezka v okolí vrchu Medník na dolním úseky řeky, jen pár kilometrů před soutokem s Vltavou u Davle. Tato oblast je také vyhlášená trampskými osadami z doby před druhou světovou válkou, které se tu a tam objevovaly v černobílých filmech.

Dalším vhodným místem pro výlet s dětmi je horní tok řeky Berounky mezi Čívicemi, Liblínem a Zvíkovcem. Říční koryto je tu lemováno strmými svahy a skalnatými výběžky, odkud je fantastický výhled do krajiny, ideální pro amatérské i profesionální fotografy. V této řídce osídlené oblasti velice rychle a snadno zapomenete na své trable a setřesete ze sebe stres. Vůz si pak můžete pronajmout třeba na celý víkend nebo na více dnů a trávit tu volné chvíle v průběhu prázdninové dovolené. Za teplého slunečného počasí jsou tato místa opravdovým balzámem na duši.

Comments on 'Kdy jste byli naposledy s dětmi na výletě' (0)

Comments are closed.