Elektrikář vám prověří elektroinstalaci i na chatě

Posted on November 19, 2023 in Byznys by


Elektrikáře v Praze 5 Stodůlky si lidé zvou na elektrikářské práce v bytech panelových domů anebo v rodinných domech. Tato okrajová část Prahy je poměrně hustě osídlena a zasažena stresovými vlivy a toto také bývá častý důvod některých majitelů či nájemníků bytů každý vhodný víkend opustit město a přebývat na rekreační chatě. Není to odtud daleko do oblasti Českého krasu a Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko v okolí řeky Berounky.

elektrická zásuvka

Jakmile přijíždíte do chatové kolonie a odemykáte vstupní dveře, vnímáte tu božský klid, což také svádí co nejdříve uvařit kávu nebo čaj a posedět na zápraží s výhledem na řeku. V tu chvíli si možná uvědomíte, jak výhodné je mít tu zavedený elektrický proud, a že se vám voda na kávu připraví během krátké doby i bez zatápění v kamnech. Jenže využívání elektrických rozvodů a spotřebičů se neobchází bez závad a vyplatí se provádět jejich alespoň občasné revize, podobně jako u plynových zařízení.

prodlužovací šňůry

I na chatě se vám může pokazit toustovač

Představte si, že jste právě vyprostili z chladničky česnekovou pomazánku a vložili pár toustových chlebů do toustovače. Mezitím jste odběhli ven na zahradu, ale v toustovači to zajiskřilo a od jisker se vznítila větrem rozevlátá záclona u otevřeného okna. Během pěti minut je chata v plamenech a co bude dál, si jistě domyslíte.

Řada chatových objektů mívá některé stavební prvky dřevěné a požár tu dokáže doslova během pár hodin zlikvidovat vše, co jste zdědili po rodičích, nebo to, na co jste pracně šetřili mnoho let. Revize spotřebičů, elektrických zařízení a rozvodů se neprovádí jen ve firmách, objednávají si je i soukromé osoby pro jakékoli bytové či nebytové prostory. Elektřina je totiž sice dobrý sluha, ale jaký je pán, vám jistě nemusíme připomínat. Pamatujte na to a předcházejte problémům v rámci prevence, je to jednodušší a hlavně levnější, než řešit havarijní situace.

Comments on 'Elektrikář vám prověří elektroinstalaci i na chatě' (0)

Comments are closed.