Být předsedou SVJ není žádný med

Posted on November 27, 2023 in Byznys by


Víte, že předseda SVJ to nemá jednoduché, pokud se v průběhu jeho funkčního období vyskytnou nějaké problémy? Například s nekomunikativními dlužníky?

Když jsou v domě dlužníci

Každý z nás se může dostat do finanční tísně a půjčit si peníze není žádný hřích, problém může nastat až v okamžiku, kdy je nutné dluh splácet. Ne každý se však chová zodpovědně vůči sobě i druhým, a tím pádem nelze zodpovědně tvrdit, že kdo si půjčí peníze, půjčku také uhradí. Velice podobné je to i s platbami nájemného a do bytového fondu oprav a údržby objektu. Ideální stav nastává v okamžiku, kdy každý hradí to, co má, a není tu žádný dlužník, tehdy má pak předseda SVJ méně starostí, a jestliže jsou ostatní členové SVJ rozumní i při hlasování o důležitých záležitostech na domovních schůzích, odpadá stres a funkce předsedy je pak zdánlivě snadná.

výstavba bytového domu

Situace se však dramaticky mění v době, kdy jsou v domě dlužníci, kteří nejsou ochotni své závazky splácet, a navíc ani nekomunikují s ostatními. Dohadovat se pak s takovým jedincem a vymáhat dluh může přinášet ne zrovna příjemné situace. Jen si představte, že byste namísto zdvořilého pozdravu u sousedů zazvonili a začali z nich tahat peníze. Jestliže pak předáte problém právníkovi, může to být ještě horší, protože dotyčný dobře ví, kdo je předseda SVJ, a může vám takovým způsobem znepříjemňovat život doslova na každém kroku, že se pak odtud raději odstěhujete.

bytový dům

Nabízí se však poměrně elegantní řešení – profesionální předseda SVJ homepartner.cz. Jde o externí osobu, která získá na základě hlasování členů SVJ potřebné pravomoci, a vykonává činnost předsedy jako jeho plnohodnotná náhrada. Vzhledem k tomu, že jde o cizího člověka, který v domě nebydlí, a ani osobně nezná dotyčné dlužníky, bude vymáhání dluhu velice snadné. Dlužníkům nezbyde nic jiného, než pohledávky uhradit, nebo se alespoň o to ve vlastním zájmu snažit, protože zde již zakročí právní systém a případný běžný postup exekutorských řízení.

Comments on 'Být předsedou SVJ není žádný med' (0)

Comments are closed.