Pokud v bazénu nevidíte dno, je tu někde nějaká chybička. Většinou je to vinou majitele, který někde něco zanedbal. Nevyměnil médium ve filtraci, nepoužil chemii a prostě na to kašlal. Jeho odměnou je zakalená voda, která možná také malinko zapáchá. Je třeba rychlého zásahu, aby byla vodička tak jako byla dříve. Chvilku to potrvá, ale pak bude možno se opět vykoupat. Zase si budete možno v horku hupnout do chladivé vody. To je slast co? Jen je ta voda moc studená, volají děti, ale vám se zdá akorát. Necháte to rozhodnout manželku, která poté tvrdí, že je voda jako kafe, tedy teplá až moc.
Proč to každý cítí jinak? Protože každý člověk má jinak nastavenou takzvanou pocitovou teplotu. U ní jde o to, že zde hraje při posuzování roli více faktorů. Takže je jasné, že se někomu může zdát voda teplá a jinému zase studená. Proto je otázka typu, jaká je voda vesměs zbytečná. Dotázaný popíše stejně pouze svůj pocit. Když tam pak vlezete vy, většinou se vám to bude zdát poněkud jiné. Co se s tím dá dělat?
S tím se nedá dělat naprosto nic, protože tepelné senzory v pokožce nastavit nijak nemůžete a mozku neporučíte. Maximální můžete udělat to, že dáte do vody teploměr a tím utnete debaty o teplotě vody. Ano, každý si asi bude dále tvrdit svoje, kdežto vy mu ukážete, kolik má voda stupňů a je to. Všeobecně se doporučuje něco kolem dvaceti osmi, ale samozřejmě e není nutné to nějak dodržovat. Je-li voda teplejší, můžete do ní hodit kostku ledu. A je-li studenější, použijte ohřívač.
No, doufám, že jste tento vtípek vzali s humorem, protože je to samozřejmě nesmysl. Přesto však mohu použití teploměru do bazénu vřele doporučit. Není to skoro žádná investice, ten obyčejný koupíte za osmdesát korun. Pokud ovšem chcete údaje na displej, budete muset dát kolem pěti stokorun za bezdrátový. A koupit jej můžete přes odkaz výše.