Půjčení peněz


Nevím, zda jste četli povídky od Stephena Laecoka. Mezi nimi je jedna, která o půjčení peněz vypráví. Samozřejmě s lehkou ironií a nadsázkou tak, jak to snad umí jenom tento autor. Nebudu vám zde vyprávět její obsah, musíte si ji prostě přečíst. Já jsem chtěl jen narazit na to, že v životě to bude asi obráceně, než jak tam uvádí velký spisovatel.

Totiž, pokud potřebujete jen sto korun na jeden či dva „škopky“, ano míním tím pivo, asi nebude složité je od kamaráda získat. Jenže pokud potřebujeme tisícovku, to už bude složitější. To už kamarádi půjčí jen s největším sebezapřením. Deset tisíc už nepůjčí ani ti nejlepší a sto tisíc ani pokrevní bratr. Nejde o to, že nechce, ale třeba nemůže, Kdopak má takový balík doma ve „strožoku“? A co teprve když byste potřebovali například půl milionu? Aj, aj, aj. To už je velmi složitý a zamotaný problém. Ovšem není neřešitelný.

polské peníze

V každém případě je asi zbytečné chodit za kamarády a rovněž příbuzní se nedoporučují. Nejlépe je najít nějaký podnik. Ne ne ne, nemyslím noční bar. Tam spíše dostanete nakládačku. Myslím podnik, nebo lépe řečeno společnost, která má peníze a je ochotna se jich na nějakou dobu zbavit tím, že vám požadovaný obnos zapůjčí.

polské bankovky

Ptáte se, zda něco podobného vůbec existuje. Samozřejmě. Podívejte se kolem sebe a uvidíte na každém rohu bankovní pobočku. Tam se půjčují peníze ve velkém a v jednom kuse. Pravda, obnáší to několik nepříjemných povinností vůči nim, ale pokud máte řádný a dostatečný příjem, neměl by být problém. Existují však také společnosti nebankovní, které mají obrovskou spoustu výhod proti bankám. Ani je zde nelze všechny vypsat. Nejlépe bude, když si to vyzkoušíte sami kliknutím na a odkaz, který je uveden dále v článku. Například americká nebankovní hypotéka je jedna z možností., kterou můžete vyzkoušet zcela zdarma. Nic se zde neplatí, dokud půjčka schválena nebude, a to jsou skoro všechny.