Potraviny, které napomáhají našemu spalování

Posted on November 8, 2023 in Zboží by


Mí optimální množství tělesného tuku je velmi důležité pro naše zdraví. Nadměrné množství tělesného tuku zvyšuje šance na nejrůznější onemocnění, jako jsou srdeční onemocnění, cukrovka, vysoký krevní tlak, či dokonce zhoubná nádorová onemocnění. Proto bychom měli v našem životě dbát na správnou stravu a také pravidelné cvičení. Někteří lidé, aby podpořili při cvičení ještě více spalování tuku, používají různé spalovače, které jim k lepšímu spalování dopomůžou, například black mambu, která je jedním z nejúčinnějších spalovačů na trhu. To, že spalování můžete podpořit i svou stravou není žádný mýtus. Podívejme se na potraviny, které vám napomohou k přirozenému spalování tuků.

voda

Voda

Ano. Ta nejzákladnější tekutina, s kterou přicházíme do kontaktu denně. Člověk je tvořen vodou ze dvou třetin, proto je dostatečný příjem vody pro nás velmi důležitý. Pokud budeme nedostatečně konzumovat vodu, může dojít k dehydrataci a zpomalení našeho metabolismu.

Polévka

Tekutiny nám pomáhají zasytit za předpokladu, že přijmeme menší počet kalorií. Do polévky si klidně můžeme dopřát i maso, zeleninu, nudle či další přísady. Díky vysokému obsahu tekutin stejně přijmeme méně kalorií, když kdybychom stejné potraviny jedli mimo polévku. Na spalování tuků volte ideálně vývary.

chilli papričky

Chilli papričky

Ostré a pikantní jídla mohou pomoci nejenom se zrychlením vašeho metabolismu, ale také díky tomu můžete dostat pod kontrolu své chutě na jídlo. Chilli papričky totiž obsahují kapsaicin, látku, která zvýší vaši tělesnou teplotu, což vede k lepšímu spalování tuků.

Libové maso

Maso je skvělým zdrojem bílkovin a rozhodně si ho můžete dopřát, i když se snažíte o co nejvíce spálených tuků. Vsaďte ovšem na libové maso bez zbytečných tuků – kuřecí, krůtí, zvěřina. Takové maso nastartuje váš metabolismus a při jeho trávení spalujete více kalorií než při trávení jiných potravin.

Comments on 'Potraviny, které napomáhají našemu spalování' (0)

Comments are closed.