Ke stěhování patří i montáž nábytku

Posted on October 23, 2023 in Byznys by


Stěhování je velmi široký pojem, který může vystihovat megalomanskou akci typu „Kulového blesku“ o dvanácti rodinách, anebo naopak zcela pohodový přesun pár kartonových krabic na vlastní pěst v zavazadlovém prostoru vašeho kombíku. Jak se bude stěhování levně v Praze vyvíjet, do značné míry ovlivňuje nábytek – jeho množství, velikost a také to, zda je rozebíratelný, či nikoli.

nábytková sestava

S nábytkem to není jen tak

To, co se nedá rozebrat, což bývají buď starší sektorové skříně z dřevotřísky potažené dýhou, anebo poctivý dřevěný starožitný masiv, musí putovat do stěhovacího vozu vcelku, a toto je chvíle, kdy povolat na pomoc profesionály. Tahat se po schodech například s intarzovaným psacím stolem z 18. století, vykládaným slonovinou, jehož hmotnost přesahuje metrák, není jen tak, a prověří to vaši kondici naprosto dokonale.

nábytek v pokoji

Co vás však může nepříjemně zaskočit ještě víc, je rozmontování a smontováni rozebíratelného nábytku. Ten se dnes zhotovuje tak, aby připomínal stavebnici, a to je právě ten problém. Jen si představte, že rozeberete šatní skříň, psací stůl, dvě komody a postel, nemáte návod k montáži a navíc zapomenete váš postup demontáže alespoň nafotit. Všechny komponenty sice přestěhujete hravě, protože budou lehké, ale co pak? Čím začít? Milion vzhledově podobných desek, které se vám navíc mezi sebou promíchaly, takže máte jen hromadu materiálu, a nevíte co dál.

Zadržte! Neriskujte zbytečně další sled problémů, kdy provrtáte omylem ocelovými vruty skrz naskrz desku, co patří úplně jinam, a nábytek tím zbytečně znehodnotíte. Pozvěte si na demontáž a montáž nábytku stěhovací firmu, a máte klid. Stěhováci jsou pojištění, a to se vztahuje i na tyto práce. Zvládnou rozmontovat a sestavit i kuchyňskou linku a vestavěnou skříň, které přizpůsobí novému prostředí, pokud je to technicky proveditelné.

Comments on 'Ke stěhování patří i montáž nábytku' (0)

Comments are closed.