Co obnáší instalace fotovoltaiky

Posted on January 6, 2024 in Zboží by


Montáž fotovoltaiky na střechu rodinného domu nebo rekreační nemovitosti by měla probíhat dle určitých postupů. A to v součinnosti s majitelem nemovitosti. Co tato záležitost obnáší?

Úvodní schůzka na základě poptávky – především musíte mít jasno, co od fotovoltaiky lze očekávat. Může být zapojená do rozvodné sítě, může pracovat zcela nezávisle jako ostrovní systém, může dokonce ohřívat užitkovou vodu a lze s ní i přitápět dům nebo vodu v bazénu. Ono těch schůzek bude zřejmě více, protože se budete na základě různých nabídek rozhodovat ke konečnému řešení delší čas.

fotovoltaické panely

Stavební projekt – jakmile bude rozhodnuto a budete si jisti, že chcete to a nikoli tamto, firma vytvoří stavební projekt, podle něhož se bude dále postupovat. Projektová dokumentace je zapotřebí i k vyřizování státních dotací.

Dotace ano či ne – kdo má zájem o dotační program, musí také plnit jistá ustanovení, o kterých byste měli vědět ještě před vytvořením projektu fotovoltaiky. V první řadě musí být zařízení připojené do rozvodné sítě, a musí být garantována desetiletá soustavná činnost s minimálním výkonem 75 procent svého maxima.

Montážní práce – po ukončení administrativních kroků se může přikročit k samotné montáži zařízení. Začíná se střešními panely, případně se panely instalují na jiné vhodné místo, například na trávník, na střechu pergoly, garáže apod. Poté se připevní na svá místa střídač, akumulátory a rozvaděče, zpravidla do speciálně připravené technické místnosti.

montáž fotovoltaiky

Zapojení, oživení – systém se zapojí a oživí, spustí se jeho zkušební provoz a pokud se nevyskytnou žádné závady, plynule se přechází do ostrého provozu.

Záruky – pochopitelně se na celé zařízení vztahují záruční lhůty. U některých komponentů bývají i extrémně dlouhé, například u fotovoltaických panelů mohou přesahovat deset let vzhledem k jejich předpokládané velmi dlouhé životnosti.

Comments on 'Co obnáší instalace fotovoltaiky' (0)

Comments are closed.